APLIKACE  FAIRTIQ – již v provozu ve zkušebním režimu

Cestujte s jedním swipnutím

S jediným swipnutím v aplikaci FAIRTIQ budete mít vždy správnou jízdenku pro cestování po Zlínském kraji, aniž byste se museli potýkat s komplikovanými tarifními zónami nebo kombinacemi jízdenek. Ať už míříte někam přímo nebo několikrát přestupujete, FAIRTIQ snadno rozpozná vaši cestu a do konce dne pro vás vyřeší nejvýhodnější kombinaci jízdenek.

Aplikaci FAIRTIQ můžete použít na autobusových i vlakových linkách zapojených do Integrované dopravy Zlínského kraje. Zároveň můžete s FAIRTIQem cestovat i na všech linkách MHD v kraji. Tedy ve městech Zlín, Otrokovice, Kroměříž, Uherské Hradiště a Vsetín.

 1. Před nástupem do autobusu MHD Kroměříž si zapnete aplikaci – přesuňte doprava v aplikaci FAIRTIQ tlačítko „Start“ (klidně i s předstihem několika minut).
 2. Nastoupíte do vozu předními dveřmi a ukážete řidiči autobusu že aplikace FAIRTIQ je zaplá a zobrazuje se čas (délka zapnutí aplikace).
 3. V případě že využíváte zlevněné jízdné, prokážete řidiči nárok na slevu.
 4. Řidič Vás může požádat o zobrazení jízdenky – klikněte na tlačítko „Zobrazit jízdenku“
 5. Aplikace musí být aktivní po celou dobu jízdy.
 6. Teprve po vystoupení z vozidla, posuňte v aplikaci tlačitko doleva „Stop“.
 7. To je vše, o nic dalšího se nestaráte.
 8. V případě přepravní kontroly zobrazíte v aplikaci jízdenku – klikněte na tlačítko „Zobrazit jízdenku“.
 9. Cestující, který si v autobuse MHD kupuje jízdenku v hotovosti, čipovou kartou nebo bankovní kartou, se řídí ceníkem MHD Kroměříž. Cestující, který využívá pro cestování v MHD aplikaci FAIRTIQ, se řídí ceníkem IDZK (integrovaná doprava Zlínského kraje), viz. jízdné s aplikací FAIRTIQ.
 10. Následující den se Vám odečte z bankovní karty adekvátní částka.
 11.   Pokud máte stížnost, která se týká konkrétní cesty s FAIRTIQem (špatně vyhodnocená trasa, špatně spočítaná cena apod.), otevřte v aplikaci obrazovku Historie > Cesty, vyberte
  ze seznamu cestu, které se dotaz nebo stížnost týká, a na obrazovce s detailem úplně dole
  klikněte na Mám dotaz k této cestě.

Zde můžete stáhnout aplikaci FAIRTIQ:

Máte nějaké dotazy nebo obavy z používání aplikace FAIRTIQ ? Pošlete nám email na info@idzk.cz nebo nás kontaktujte přímo v aplikaci FAIRTIQ.